Spotkania z mieszkańcami Tarnobrzega – Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”

Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu

Spotkania z mieszkańcami Tarnobrzega – Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”

29 maja 2024 Aktualności 0

 

Dnia 10 i 12 maja 2024 r. w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym i nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyły się spotkania z mieszkańcami Tarnobrzega i okolic w trakcie, których można było m.in. dowiedzieć się o możliwości uzyskania dofinansowania w formie dotacji oraz najważniejszych zmianach w Programie „Czyste Powietrze” obowiązujących od 22 kwietnia 2024r.
Spotkanie zorganizowane przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu, gdzie prowadzony jest Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”.

Zapraszamy po więcej informacji od poniedziałku do piątku w godz. od 7: 30 do 15:30 przy ul. M. Dąbrowskiej 15 w Tarnobrzegu pok. 206 lub telefonicznie 15 822-0022 533-399361.

Rządowy program priorytetowy „Czyste Powietrze” potrwa do 2029 r. Jego najważniejszym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej, jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach Wymiana starego, nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe na nowoczesne, bardziej efektowne – to inwestycja w zdrowie i bezpieczne ciepło domu, lepsza, jakość powietrza i docelowo niższe wydatki, ponieważ nowoczesne urządzenia zużywają mniej paliwa . Termomodernizacja budynku wraz z wymianą nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe jest możliwa dzięki dotacji z programu „Czyste Powietrze”.
Praktyczne rozwiązania pokazują, że przeprowadzenie częściowej termomodernizacji zmniejsza zużycie energii niezbędnej do ogrzewania budynku nawet o połowę. Natomiast, wykonanie kompleksowej termomodernizacji pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet do 100%.