Ponad 200 osób ścigało się obwodnicą Tarnobrzega

Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu

Ponad 200 osób ścigało się obwodnicą Tarnobrzega

25 października 2022 Aktualności 0

Mimo niespecjalnie sprzyjającej pogody, tarnobrzeżanie (i nie tylko) tłumnie stawili się na starcie Biegu Obwodnicą Tarnobrzega – Strabag. Ponad 200 osób 9-kilometrową trasę pokonywało w najróżniejszy sposób – jadąc rowerem, hulajnogą, na rolkach, biegnąc i spacerując.

Na starcie biegu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Aktywne Podkarpacie i Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu najwięcej było rowerzystów i biegaczy. Dla wszystkich była to jedyna zapewne okazja na wyścig na tej trasie.

– Firma Strabag zgodziła się na naszą propozycję zorganizowania biegu obwodnicą, choć droga formalnie nie jest jeszcze odebrana i ciągle stanowi plac budowy. Strabag wszystko przygotował i bardzo pomógł nam przy organizacji imprezy – mówi Damian Szwagierczak, tarnobrzeski samorządowiec i współorganizator biegu.

Na trasę wyruszyli zarówno bardzo młodzi i młodzi, jak i starsi uczestnicy. Byli profesjonalni biegacze, na trasę ruszyli weterani profesjonalnego kolarstwa Wacław Jurgielewicz i Tadeusz Mycek. Jednak większość uczestników stanowili „zwykli” tarnobrzeżanie. Jak podkreślali zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy, najważniejszy był sam udział.