EUDIS Hackathon – przedłużamy zapisy do 24 maja 2024!

Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu

EUDIS Hackathon – przedłużamy zapisy do 24 maja 2024!

22 maja 2024 Aktualności 0

Szanowni Państwo,

nabór do międzynarodowego hackathonu, organizowanego przez European Union Defence Innovation Scheme – EUDIS został przedłużony do 24 maja 2024 roku!

 Hackathon w Polsce odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca w  Krakowskim Parku Technologicznym przy ul. Podole 60. Równolegle w hackathonie rywalizować będą zespoły z Litwy, Węgier, Grecji, Belgii, Włoch i Polski.  Jest to zatem doskonała okazja, aby młode zespoły naukowe mogły wykorzystać swoje umiejętności, doświadczenie i wiedzę, by wspólnie rozwiązywać rzeczywiste wyzwania obronne. I choć temat wiąże się z obronnością, to zdecydowanie jest to miejsce dla zespołów interdyscyplinarnych, z różnych dziedzin nauki i wielu kierunków studiów i badań, nie tylko inżynieryjnych i wojskowych.

 Czego się spodziewać?

Hackhaton to 48 godzin intensywnej pracy, kreatywności i radości dostrzegania nowych możliwości przy tworzeniu rozwiązań dla najpilniejszych wyzwań sektora obronnego.

Tematyka tegorocznego hackathonu to „Digital in Defence”, skupiający się na trzech głównych wyzwaniach:

  1. ochrona infrastruktury podwodnej
  2. poprawa świadomości sytuacyjnej
  3. cyberbezpieczeństwo w obronie

Praca odbywać się będzie w zespołach 2-5 osobowych przy wsparciu mentorów wojskowych, technologicznych i biznesowych.

Dla kogo jest ten hackathon?

Zapraszamy naukowców, studentów, doktorantów, absolwentów, innowatorów, którzy nie boją się wyzwań i chcą przyczynić się do zmian w sektorze obronnym.

Jest to idealna okazja, aby w przyjaznym i otwartym środowisku wykorzystać swoje umiejętności programistyczne i innowacyjne przy tworzeniu realnych scenariuszy obronności.

Nie trzeba być specjalistą w dziedzinie obronności czy bezpieczeństwa cyfrowego. Wystarczy pasja technologiczna i nieszablonowy sposób myślenia. UX/UI, web designerzy, graficy, programiści, inżynierowie, fizycy oraz inni eksperci odnajdą się znakomicie!

Co można zyskać?

Zwycięskie zespoły otrzymają nagrody pieniężne z puli 20 000 zł, dostęp do programu mentoringowego oraz gwarancję uczestnictwa w branżowych wydarzeniach przez kolejne 12 miesięcy.

To nie tylko szansa na rozwój własnego pomysłu, ale również świetna okazja na nawiązanie cennych kontaktów w branży.

 Jak się zarejestrować?

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie: https://new.ultrahack.org/hackathons/eudis-hackathon-2024-poland.

 Mam prośbę!

Będę ogromnie zobowiązany za przesłanie informacji do wszystkich potencjalnie zainteresowanych uczestników, w ramach państwa ekosystemu, a także Uczelni i współpracujących organizacji / instytutów. Liczę na udostępnienie tej informacji w Państwa newsletterze, mediach społecznościowych i na stronie internetowej.

 Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej, zaś Krakowski Park Technologiczny, jako jedyny akcelerator w Polsce, jest częścią prestiżowej sieci akceleratorów NATO DIANA.