DZIEŃ PRACODAWCY I PRACOWNIKA – GORZYCE 2019

Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu

DZIEŃ PRACODAWCY I PRACOWNIKA – GORZYCE 2019

15 marca 2019 Aktualności 0

Zapraszamy przedsiębiorców, pracodawców, pracowników, przedstawicieli firm i biur rachunkowych, rolników, osoby poszukujące pracy lub chcące założyć własną działalność gospodarczą, a także tych, którzy chcieliby rozwinąć swój własny biznes do udziału w Dniu Pracodawcy i Pracownika – Gorzyce 2019.

Konferencja organizowana jest w ramach corocznych Podkarpackich Dni Biznesu zainicjowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W Gorzycach spotkanie z ekspertami odbędzie się 19 marca br. we wtorek w godzinach od 10.00-14.00.

W świetlicy przy ul. Pańskiej 1 w Gorzycach będzie można skorzystać z porad ekspertów. Stoiska informacyjne przygotowują m.in. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy w Tarnobrzegu, Punkt Terenowy KRUS Tarnobrzeg, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego, Okręgowy Inspektorat Pracy w Tarnobrzegu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnobrzegu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu, Lokalny Punkt Funduszy Europejskich w Tarnobrzegu, Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej, Lasowiacka Grupa Działania, Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu.

Organizatorzy Urząd Gminy Gorzyce oraz rzeszowski i tarnobrzeski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapraszają również do udziału w konferencji.

Spotkanie rozpocznie PANEL PRACODAWCY. Osoby, które działają w sferze biznesu będą miały okazjęwzbogacić swoją wiedzę na temat obowiązujących składek ZUS oraz zmian i ulg dla pracodawców. O zmianach w podatku dochodowym, o tym kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, jakie wprowadzono uproszenia dla rolników oraz jakie zmiany obowiązują w używaniu samochodów osobowych i podatku VAT opowiedzą pracownicy Urzędu Skarbowego w Tarnobrzegu.

W PANELU PRACOWNIKAbędzie można dowiedzieć się, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać rodzicielskie świadczenie uzupełniające „Mama 4 plus” – temat omówiąpracownicy placówki terenowej KRUS w Tarnobrzegu. O skutecznym zarzadzaniu czasem opowiedzą pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu. Natomiast o czym należy pamiętać nawiązując i rozwiązując umowę o pracę wyjaśnią przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Tarnobrzegu. Gdzie szukać możliwości i wsparcia w finansowaniu szkoleń podnoszących kwalifikacje opowiedzą pracownicy Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

PANEL BIZNESOWYotworzy prezentacja Powiatowego Urzędu Pracy, w której pracownicy opowiedzą o warunkach i możliwościach wsparcia pracowników i pracodawców. Gdzie szukać pieniędzy na rozwój firmy?Odpowiedzi na to pytanie udzielą pracownicy TARR-u, zaś w jaki sposób rozwinąć gospodarstwo i podnieść jego konkurencyjność na rynku wyjaśnią pracownicy tarnobrzeskiego oddziały ARiMR.

 

PODAKRPACKIE DNI BIZNESU

DZIEŃ PRACODAWCY I PRACOWNIKA – GORZYCE 2019

PROGRAM

 

9.30     – rejestracja uczestników

10.00   – otwarcie spotkania przez Organizatorów

10.15   – prezentacja instytucji i organizacji biorących udział w wydarzeniu

10.25   – Gmina Gorzyce – dobre miejsce do inwestowania.

 

PANEL PRACODAWCY

Składki ZUS – ulga na start, preferencyjne zasady opłacania składek, „mała działalność gospodarcza”– Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Tarnobrzegu

E Akta i E-ZLA – Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Tarnobrzegu

Zmiany w podatku dochodowym. Ulga termomodernizacyjna, uproszczenia dla rolników, zmiany w używaniu samochodu osobowego, zmiany w podatku VAT – Urząd Skarbowy w Tarnobrzegu

11.30-11.40 – przerwa

 

PANEL PRACOWNIKA

„Mama 4 plus – rodzicielskie świadczenia uzupełniające – PT KRUS Tarnobrzeg

Zarządzanie czasem – Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu

Nawiązywanie i rozwiązywanie umów o pracę. Zmiany w przepisach Prawa Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Tarnobrzegu

Centralny Okręg Szkoleniowy – podnoszenie kwalifikacji osób powyżej 18. roku życia – Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego

12.40-12.50  – przerwa

 

PANEL BIZNESOWY

Wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji i umiejętności udzielane pracownikom i pracodawcom – Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu

Fundusz pożyczkowy dla biznesu – Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego

Jak rozwinąć swoje gospodarstwo i podnieść jego konkurencyjność na rynku. – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział w Tarnobrzegu.

 

STOISKA INFORMACYJNE:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy w Tarnobrzegu, Punkt Terenowy KRUS Tarnobrzeg, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego, Okręgowy Inspektorat Pracy w Tarnobrzegu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnobrzegu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu, Lokalny Punkt Funduszy Europejskich w Tarnobrzegu, Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej, Lasowiacka Grupa Działania, Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu.